1
امروز: سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
    اخبار و اطلاعيه ها
کاغذ ارزانتر هم مي‌شود
کاغذ ارزانتر هم مي‌شود
شنبه 2 دي 1391 - 12:20:41 PM
  بزرگنمايي:


اسماعيلي با اعلام اينکه تحقيقات در مورد تخلفات نشر چشمه هنوز کامل نشده است، با اشاره به کاهش قيمت کاغذ از 108 هزار تومان در هر بند به 74 هزار تومان، ابراز اميدواري کرد قيمت کاغذ پايين‌تر هم بيايد.

علي اسماعيلي، سرپرست معاونت فرهنگي وزارت ارشاد در پاسخ به اين پرسش که «نظرتان درباره تهديد به شکايت از مصطفي رحماندوست از سوي موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، چيست؟ و آيا اين اقدام را کار درستي مي‌دانيد؟» ابتدا يادآور شد: ما همان روز اول نظرمان را مستقيماً به آقاي رحماندوست اعلام کرديم و گفتيم بيايند و اسامي آن 18 نفري را که مي‌گويد در غرفه ايران بوده و زبان انگليسي بلد نبودند، اعلام کند.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي سپس با بيان اينکه «در مجموع 4 يا 5 مدير بنا به مسئوليت‌هاي اجرايي در نمايشگاه امسال کتاب فرانکفورت حضور يافتند» افزود: ممکن است نقيصه‌هايي هم درباره نحوه حضور ما در اين نمايشگاه وجود داشته باشد اما در مجموع چندان شايسته نيست که بعد از آن بياييم و به مسايل دامن بزنيم.

اسماعيلي ادامه داد: قطعاً موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي هم اين مسئله را مد نظر دارد اما شايد شخص مديرعامل اين موسسه از ديدگاه حقوقي و با توجه به اتهامي که به او وارد شده است، مايل است اين پرونده را دنبال کند.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در عين حال بر لزوم پرهيز از دامن زدن به اين قبيل مسايل از سوي دستگاه‌هاي دولتي تاکيد کرد.

موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران از زيرمجموعه‌هاي معاونت فرهنگي وزارت ارشاد محسوب مي‌شود.

اسماعيلي از بازنگري در همه آيين‌نامه‌هاي مربوط به اين معاونت خبر داد و گفت: اگر جايي ايرادي قانوني وجود دارد و به عنوان مثال نقش تشکل‌هاي صنفي کمرنگ ديده شده است، بايد برطرف شود.

وي در توضيح بيشتر يادآور شد: خيلي از اين آيين‌نامه‌هاي حوزه معاونت فرهنگي در دوره‌هاي قبل نوشته شده و لذا به‌روز نيستند و اشکالاتي ايجاد مي‌کنند و برخي هم در اجرا مشکلاتي به وجود مي‌آورند. لذا در حال بازنگري و به‌روزرساني همه آيين‌نامه‌هاي معاونت فرهنگي وزارت ارشاد هستيم.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از برگزاري منظم جلسات رسيدگي به تخلفات ناشران و نيز چاپخانه‌داران خبر داد و درباره احتمال تغيير در وضعيت انتشارات چشمه هم يادآور شد: ظاهراً بحث تحقيقات مربوط به پرونده اين ناشر کامل نشده و بايد کميته تجديد نظر در اين باره نظر نهايي خود را اعلام کند.

اسماعيلي درباره نتايج اقدامات کارگروه حل مشکل کاغذ که چند ماهي است در اين معاونت تشکيل شده است، گفت: تلاش‌هايي که اين کارگروه و همه دست اندرکاران مسئله کاغذ تاکنون انجام داده‌اند، يک آرامش نسبي را به بازار بازگردانده است.

سرپرست معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: خوشبختانه در همين مدت کاغذ از قيمت 108 هزار تومان در هر بند به 74 هزار تومان کاهش پيدا کرد و اين موفقيت خوبي است ولي اين ما را راضي نمي‌کند و قيمت بايد پايين‌تر هم بيايد و اين اتفاق خواهد افتاد.

مهر


 نظرات شما

نام:
پست الکترونيک:
متن: *
تمام حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به انتشارات پیشگامان اندیشه آریا میباشد.
Copyright © 2010-2011 AryaPub.com, All rights reserved.